Patrona VINYLESTER 280 ml Silver Line
Hmotnost: 0,54 kg/ks Kód: 326957

Patrona VINYLESTER 280 ml Silver Line

Hmotnost: 0,54 kg/ks Kód: 326957
Cena na e-shopu s DPH
249,19 Kč / ks
Cena na e-shopu bez DPH
205,94 Kč / ks
Patrona VINYLESTER 280 ml Silver Line
- Typ: Chemická kotva (dvousložková vinylesterová)
- Tepelná odolnost: -40 až 80 °C
- Doba úplného vytvrzení: při okolní teplotě +20 °C a suchém podkladu 45 min (zpracovatelnost do 6 minut)
- Obsah: 280 ml
- Materiál: kov, beton, zdivo, kámen, porobeton aj.
- Určení: exteriér a interiér
- Neobsahuje styren

Chemická kotva s velmi slabým zápachem odolná proti povětrnostním podmínkám, kterou lze použít i v prostředí s větším výskytem vlhkosti jako jsou aquaparky, myčky, čističky apod. Dalším plusem je její hořlavost a vysoká chemická odolnost.
Jedná se o jeden z nejúčinějších způsobů kotvení do zdiva či betonu. Její vytvrzování probíhá na základě chemické reakce dvou složek, které jsou protlačovány skrz nezbytnou směšovací trysku. Při správném aplikačním postupu je výsledná pevnost srovnatelná s betonem.
Ideální aplikační teplota se pohybuje mezi 15 - 20 °C a nesmí klesnout pod -5 °C.
Nejčastěji je používána při kotvení kovových prvků jako jsou roxory, závitové tyče či pouzdra s vnitřním závitem určená pro šroub.
Rychlost vytvrzování chemické kotvy je přímo úměrné okolnímu prostředí a zejména okolní teplotě. Z pravidla platí, že čím větší teplota, tím rychlejší vytvrzení. Právě proto doporučujeme předem si připravit vše potřebné, od vyvrtání a pečlivého pročištění otvoru, tak kotveného materiálu. Při vytvrzování neexpanduje, tj. nenabývá na objemu.
Chemickou kotvu lze použít i do dutých materiálů (porotherm, dutá cihla apod.), přičemž je nutné použít kotvící košíčky, aby kotva při aplikaci nestékala do dutin.
5,0
Hodnotil 1 uživatel
5
4
3
2
1
  • účinné kotvení
  • rychlost vytvrzení
  • nehořlavá